Výsledky vyhledávání v sekci: Články
 • O zmrtvýchvstání, vzkříšení a závazku Mardyho Fishe

  Zase jedna tenisová kariéra, která si na to nejlepší musela pěkně dlouho počkat. A která musela během let dostat pár tvrdých direktů, aby se zvedla z popela a jako bájný Fénix vylétla ještě výše, než byla před pádem do hlubin. MARDY FISH, dnes devětadvacetiletý Američan, v této sezoně prožívá nejpovedenější období. Vyrovnal své grandslamové maximum, překonal to žebříčkové, stal se americkou jedničkou, na kurtech hraje nejlepší tenis svého života. Velký talent v něm dřímal vždy, ale určité faktory mu bránily naplno prodat schopnosti a tenisové umění. Stříbrný olympijský medailista z Atén dokázal sám najít cestu, jak se probít mezi špičku a vydržet v ní. Přece jen by to ale v jeho podání chtělo pořádný úspěch na těch nejsledovanějších jevištích. Pět titulů má z menších turnajů, na těch ze série Masters už třikrát ztroskotal ve finále. A na Grand Slamech došel nejdále mezi poslední osmičku. Nějaký velký titul by opravdu nebyl na škodu…   Více »Na nejvyšší stožár tenisového areálu v olympijských Aténách v srpnu 2004 stoupala červeno-bílo-modrá vlajka. Jenže ne ta s hvězdami a pruhy, hvězdu měla jedinou. A místo Star Spangled Banner zněla centrálním dvorcem Himno Nacional de Chile. Po tváři Mardyho Fishe stékaly slzy. Na jeho krku totiž visela „jen“ stříbrná medaile. Zlatou vybojoval Nicolas Massu, který sice ve finále prohrával 1:2 na sety, ale utkání dokázal otočit. Dvaadvacetiletý Američan, který teprve sezonu předtím prorazil do nejlepší světové stovky, byl blízko splnění svého velkého snu. Jenže tenisoví bohové mu připravili krutý žert. „Mardy byl hodně blízko vítězství,“ konstatoval smutně jeho otec Tom Fish. „Bolelo mě u srdce, když jsem musel sledovat konec zápasu. Ale pro mě předvedl fantastický výkon. Když odjížděl do Atén, prohlásil, že se vrátí s medailí. Takže já prohlašuju: Dobrá práce, synu!“ Bylo to asi odvážné tvrzení o návratu s medailí od tenisty, který v řecké metropoli nastupoval v pozici pětatřicátého hráče světového žebříčku. On se však postupně vypořádal s Jonasem Björkmanem, Juanem Carlosem Ferrerem, Maxem Mirným, Michailem Južným a v semifinále vyřadil Fernanda Gonzaleze. Kdyby se i finále hrálo na dva vítězné sety, měl by Mardy Fish zlato. Ke zlatu však bylo potřeba vyhrát tři sady! „Olympijské hry byly nakonec hodně bolestivé,“ vzpomíná dnes Mardy Fish. „V Aténách jsem vylétl hodně vysoko a současně spadl hodně dolů. Vzpomínky byly tak bolestivé, že o čtyři roky později jsem nebyl schopný odjet do Pekingu. Doufám, že už jsem v tomto směru dospěl a až se bude dělat nominace do Londýna 2012, budu mít takové postavení a takovou formu, že pojedu.“ Pokud by se nominace uzavírala teď, rok před Londýnem, byl by v ní Mardy Fish dokonce uveden jako americká jednička. A vzhledem k tomu, že pět kruhů se propojí nad Wimbledonem, patřil by do širšího okruhu favoritů. Ale kdo ví, jak to bude za rok. Kariéra amerického tenisty se totiž až příliš podobá horské dráze...

  16.prosinec 2019 - Napsal: Marián Kroužel

 • Velká daviscupová rozlučka legend: Bob a Mike Bryanovi odehrají poslední zápas

  WHITE PLAINS - Američtí tenisté Bob a Mike Bryanovi odehrají v březnu svůj poslední zápas v týmové soutěži. Rozloučí se v Davisově poháru v zápase proti Uzbekistánu.Čtyřicetijednoletá dvojčata avizovala po této sezoně konec kariéry. Během ní získali rekordních 16 grandslamových titulů ve čtyřhře a v roce 2007 pomohly USA k vítězství v Davisově poháru.Američané se utkají s Uzbekistánem 6 až 7. března v Honolulu. Kapitán týmu Mardy Fish nominoval kroměnratrů Bryanových také Taylora Fritze, Reillyho Opelku a Tommyho Paula. Informovala o tom agentura AP.

  11.únor 2020 - Napsal: Marián Kroužel

 • Isner rozproudil zajímavou debatu o žebřících v čase přestávky

  DALLAS - Sezóna je přerušena na okruzích ATP i WTA. Situace v souvislosti s koronavirusem nevěstí nic dobrého, ale asociace stále nevyřešily, co s žebříčky a hráčům škrtajícím každý týden body. Debatu otevřel na Twitteru Američan John Isner."Ptám se, protože si myslím, že by zdravá debata mohla být zábavná. Takže, tenisoví fanoušci, měli by ATP a WTA, zmrazit 'během této přestávky žebříčky nebo nechat všechny body propadnout? "Položil otázku Americký dlouhán a spustil mimořádně plodnou, ale zároveň veselou debatu.Asking this not because I’m tone deaf but more because I think a healthy debate could be fun.So tennis fans, Should the ATP/WTA ‘freeze’ ranking points during this hiatus or let all the points fall off?— John Isner (@JohnIsner) March 16, 2020"Nechat propadnout, pak budu znovu na stejné úrovni jako Roger (Federer)," zažertoval bývalý Americký tenista Mardy Fish. "Znovu?" Rýpnul si do něj Australský kouč Rumunky Simony Halepové Darren Cahill."Rozhodně musí v souvislosti s body něco vymyslet. Co se děje je mimo kontrolu ATP, ale dá se dosáhnout rozumného řešení, "přidal vážnější komentář další někdejší Americký tenista Jan-Michael Gambill. "Zmrazení" vyjádřil podporu obrázkem sněhové vločky Britský deblista Neal Skupski."Restartovat v roce 2021 žebříčky. Každý by začínal od nuly, "navrhl zvláštní řešení Kanaďan Peter Polansky. "Zmrazit body a zacházet s nimi jako s chráněným žebříčkem. Několik turnajů, kde se bude dát použít a pak se škrtnou, "přišla s něčím novým Americká specialistka na čtyřhru Sabrina Santamariová. "Tato myšlenka se mi líbí! WTA, pojďme do toho, "podpořila ji Australanka Ellen Pérezová."Zmrazit," stručně a jasně odepsala Američanka Amy Zhuová. Zajímavý nápad má jiný Americký hráč Evan King: "Změňme to na počítání nejlepších 18 turnajů za posledních 24 měsíců, namísto 12 měsíců.""Podle mých statistik je rozumným přístupem použít k nahrazení zrušených turnajů průměrný bodový zisk hráče na turnaji dané kategorie," přidala další nápad Australská ikona Paul McNamee.  

  18.březen 2020 - Napsal: Marián Kroužel