Tenisový míček

Tenisový míč je vyroben z pevné gumové duše, která je obalena meltonem a nahuštěn vzduchem. Pouze tenisové míčky značky Tretorn jsou zcela vyplněny pórovitou hmotou. V minulosti měly tenisové míčky bílou nebo oranžovou barvu. Dnes však mají barvu jasně žlutou.

Průměr tenisového míčku se pohybuje kolem 6,35-6,67cm. Míček váží kolem 56,7-58,7 g odskok činí 135-147 cm po dopadu na pevný podklad z výšky 245 cm.

 

Při profesionálním tenise se míčky mění po devíti odehraných hrách. Poprvé po zahájení utkání po sedmi hrách, kdy se zohledňuje rozehrávání. Přitom tiebreak je brán jako jedna hra. V případě, že během hry míč praskne, pak je výměna opakována. V případě, že je míček měkký, tedy se sníží vnitřní tlak, ale míč není prasklý, pak nový míč není hrán.

Vyřazené tenisové míče, které nejsou prasklé, jsou výborné jako levné dětské hračky a sportovní potřeba. Je možné je dobře použít při různých sportovních či terénních hrách. Jejich velkou výhodou je nízká hmotnost a malé rozměry. Pro malé děti tedy ideální.

Ještě do nedávné doby se tenisové míčky vyráběly především v Evropě a ve Spojených státech amerických. Dnes se však spíše vyrábí na dálném východě, kde jsou ceny základních materiálů a také práce levnější.